خاکستری وزارت اطلاعات وزارت خارجه حسن روحانی

خاکستری: وزارت اطلاعات وزارت خارجه حسن روحانی دانشگاه صداوسیما رسانه ها رسانه ای ایرانیان آمریکایی دورهام برنامه

گت بلاگز سیاسی سوابق+ حسام الدین آشنا کیست؟

حسام‌الدین آشنا، Hesamodin Ashna در سال ۱۳۴۳ در پایتخت کشور عزیزمان ایران متولد شد. در شانزده سالگی به سپاه پاسداران شهرکرد پیوست و در هفده سالگی کارمند رادیو اهواز شد

سوابق+ حسام الدین آشنا کیست؟

حسام الدین آشنا، Hesamodin Ashna در سال ۱۳۴۳ در پایتخت کشور عزیزمان ایران متولد شد. در شانزده سالگی به سپاه پاسداران شهرکرد پیوست و در هفده سالگی کارمند رادیو اهواز شد و به نویسندگی و اجرای برنامه های رادیویی پرداخت. وی کارشناسی ارشد معارف اسلامی و تبلیغ و دکتری فرهنگ و ارتباطات از دانشگاه امام صادق(ع) را در کارنامه خود دارد. عنوان رساله دکتری آشنا فرهنگ، ارتباطات و سیاست خارجی: دیپلماسی فرهنگی آمریکا در کشور عزیزمان ایران ۱۳۳۲ تا ۱۳۵۷ بوده هست. آشنا در سال ۱۳۶۷ با دختر آیت الله دری نجف آبادی ازدواج کرد، خطبه عقد آشنا را آیت الله خامنه ای خواندند.

حسام الدین آشنا وقت دری نجف آبادی به معاونت روحانیون وزارت اطلاعات منصوب شد. بعد از آنکه مدیر دولت اصلاحات با انتصاب محسنی اژه ای به معاونت خاص وزارت اطلاعات مخالفت کرد، دری نجف آبادی آشنا را به این مقام گمارد (۱) ؛ ولی وی چندان علاقه ای ندارد به این سابقه خود افتخار کند. بعد از مناظره با حجت الاسلام پناهیان در برنامه دیروز امروز فردا در سال ۹۳ در وبلاگ خود مسئولیت مدیرکل اطلاعات قم را تکذیب کرد و نوشت: «حسام الدین آشنا هیچگاه در شهر قم مدیر کل نبوده هست. تنها در دانشگاه امام صادق علیه السلام به مدت ۸ سال مدیر کل امور پژوهشی بوده است.» 

سوابق+ حسام الدین آشنا کیست؟

آشنا به مثابه یک روحانی دانشگاهی

آشنا که در سال های اخیر دیگر لباس روحانیت به تن نمی کند، هم اکنون استاد و عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق با درجه دانشیاری هست. او از جمله دانش آموختگان دانشگاه امام صادق است که در دولت حسن روحانی حضور دارد. آشنا مشاور حسن روحانی در امور فرهنگی از مهر ۱۳۹۲ تاکنون است.

او در سال ۸۴ در طرحی پژوهشی به عنوان روحانیت و ایدز پرداخت و کتاب «ما روحانیون در مواجهه با ایدز چه می توانیم بکنیم؟» را جهت یونیسف نوشت. همین هم دستمایه ای شد جهت اینکه بعد از ده سال دوباره لباس روحانیت بپوشد. او پیش از این در پاسخ به اعتراض آیت الله علم الهدی راجع به ترک کسوت روحانی گفته بود «کاری که من انجام می دهم تناسبی با لباس روحانیت ندارد نه پیش نمازم نه منبری و کاری که کسوت روحانیت داشته باشد را ندارم بعد چه ضرورتی دارد که این لباس خدمت را بپوشم.»
همایش بین المللی ایدز در شیراز – اسفندماه ۹۴
حضور در ستاد انتخاباتی حسن روحانی
حسام الدین آشنا در جریان انتخابات ریاست جمهوری عضو هسته مرکزی ستاد انتخاباتی حسن روحانی و مشاور و تحلیلگر مناظرات وی بود. فردی که گفته می شود طراح رنگ و تصویر ساز «کلید» بوده و نقش قابل توجهی در حضور رسانه ای روحانی در جریان مناظرات ایفا کرد. حتی مشهور است که او طراح عبارت «من سرهنگ نیستم من حقوقدانم» نیز او بوده است.
مجلس در سطحی نیست که راجع به برجام نظر دهد!
حسام الدین آشنا در گفتگو با «نسیم» در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه بعضی عقیده دارند توافق حاصل شده است باید به تایید مجلس برسد بر این اساس آیا دولت توافقنامه نهایی را جهت اخذ نظر مجلس به آن ارجاع می دهد یا خیر گفت: مسئله مذاکرات هسته ای چیزی است که در سطح کلان نظام مطرح می شود. در مورد مذاکرات هسته ای هرچه در سطح کلان نظام مصلحت دیده شود همان انجام می شود و روشن است که هدایت این مذاکرات با مقام معظم رهبری، مدیریت آن با مدیر جمهور و اجرای آن با وزارت خارجه هست. بنابراین هنگامی که ما در این سطح داریم صحبت می کنیم و طراحی می کنیم تشخیص اینکه چه چیزی نیاز به مصوبه مجلس دارد یا به مصوبه آن نیاز ندارد نه در حد تعدادی از نمایندگان مجلس است نه در حد رسانه ها و نه در حد دلواپسان هست، بلکه در حد کسانی است که هدایت، طراحی مدیریت و اجرای آن را بر عهده دارند.

مشاور احمدی نژاد: آشنا نفوذی است / آشنا: من در یک پروژه ضدنفوذ بودم

چند ماه پیش دکتر عبدالرضا داوری مشاور احمدی نژاد مدعی شد که آشنا در سال ۸۶ به استخدام یک پروژه ضدامنیتی درآمده است که در رسانه های داخلی هم خبر آن بدون نام بردن از آشنا منتشر شده است هست. او بعضی از اسناد این پروژه را هم آورده است: «از جمله این برنامه ها ایجاد پوشش علمی جهت استخدام دکتر  «حسام الدین آشنا»، مشاور کنونی حسن روحانی و برقراری ارتباط امنیتی با وی، ذیل پوشش علمی بوده هست. به این بخش از سند سفارت امریکا در لندن توجه کنید: «استحکام پوشش سیاسی [محمدعلی] پدرام نیز در “استخدام” حسام الدین آشنا، شخصیت روحانی و آکادمیک مرتبط با [نهادهای امنیتی]، جهت همکاری در کارگاه دانشگاه دورهام در آوریل ٢٠٠٧ [فروردین ۸۶] با عنوان دیپلماسی عمومی آشکار بود. موفقیت پوشش سیاسی   [محمدعلی] پدرام آنجا مشخص شد که حسام الدین آشنا،  [٩ماه بعد ] در نوامبر ٢٠٠٧ [آذر ۸۶] به عنوان سخنگوی شورای عالی امنیت ملی کشور عزیزمان ایران منصوب شد.»
اما آشنا در پاسخ توضیح داد که حضور او یک پروژه ضدنفوذ بوده است که «بتدریج انگلیسی ها نیز پروژه ضد نفوذ ایرانی را کشف کردند و دریافتند پدرام در یک تله اطلاعاتی پیچیده و چند جانبه گرفتار شده؛ آیا که هم با هدایت دستگاه امنیتی کشور عزیزمان ایران کار کرده و هم پول آمریکایی ها را بباد داده هست؛ گزارش های سفارت آمریکا در لندن در ابتدا بسیار خوشبینانه از پروژه پدرام و دورهام سخن می گفت؛ آنها چنان اغفال شده است بودند که باور کرده بودند گویا به قلب تصمیم گیری ها در پایتخت کشور عزیزمان ایران نفوذ کرده و افرادی را با خود همراه کرده اند. این اغفال با مهارت تمام و با اشاعه بعضی شایعات در مورد سمت بعضی اشخاص تکمیل شد. ایرانیانی که به سمینارها و کارگاههای دورهام اعزام میشدند پیش از سفر کاملا توجیه شده است و از دسترسی طرف برابر به هر گونه ازاطلاعات یا تحلیل دقیق ممانعت شد و برعکس تمام حوزههای علائق و جمع آوری انگلیسی ها گردآوری و به کشور عزیزمان ایران انتقال یافته شد. متاسفانه انگلیسی ها بتدریج و با کشف بعضی سرنخ ها، تردید در مورد جهت گیری پروژه را شروع کردند و بعد از مدتی از اتمام ناتمام برنامه و تعطیل فعالیت ها سخن به میان آمد. به این ترتیب یکی دیگر از نقشه های آمریکا و انگلیس جهت نفوذ در کشور خنثی و پدرام [مدیر پروژه] نیز از دانشگاه دورهام اخراج شد.»
یکشنبه ۹۵/۱/۱۵ در ستون طنز کیهان مطلبی با عنوان «باطری» نوشته شده است بود. در این مطلب آمده است: «گفت: آقای آشنا، مشاور فرهنگی مدیر جمهور در توئیت خود خطاب به اوباما نوشته هست؛ آقای اوباما، قبل از نوامبر آخرین بقایای جنگ سرد را نه فقط در کوبا که در خاورمیانه نیز آخر دهید.
گفتم: در کجای خاورمیانه «جنگ سرد» است؟ یعنی حملات وحشیانه آل سعود به یمن و شکنجه مردم بحرین و کشتار مردم غزه و قتل عام مردم سوریه و… جنگ سرد است؟!
گفت: این مشاور فرهنگی! یک چیزی به نام جنگ سرد شنیده ولی ظاهرا نمی داند یعنی چی؟
گفتم: از کی تا حالا، اوباما، خبر آور صلح بوده است که آقای مشاور مدیر جمهور از او می خواهد در خاورمیانه صلح ایجاد کند؟ یعنی نمی داند که آمریکا با صراحت به جنگ افروزی خود اعتراف دارد؟

حسام الدین آشنا در جلسه ای که اخیراً در دانشکده صداوسیما و به صورت غیرخصوصی برگزار شده، رسماً از عوامل برگزاری مناظره ها می خواهد که سوالات را هم در اختیار کاندیداها و مردم قرار دهند و مناظره ها در چارچوب این سوالات از پیش اعلام شده است برگزار شود!

او همچنین در بخشهایی از این نشست، راجع به اینکه آیا باید صداوسیما برگزار کننده مناظره باشد سوالاتی را مطرح می کند؛ با این حال در بخشی از بیانات خود عنوان می کند که حجت الاسلام روحانی در سال ۹۲ با بهره گیری از همین مناظره ها توانست بر مسند ریاست جمهوری بنشیند.

حسام‌الدین آشنا، Hesamodin Ashna در سال ۱۳۴۳ در پایتخت کشور عزیزمان ایران متولد شد. در شانزده سالگی به سپاه پاسداران شهرکرد پیوست و در هفده سالگی کارمند رادیو اهواز شد

مشاور رسانه ای حجت الاسلام روحانی همچنین با عتاب و خطاب به دست اندرکاران صداوسیما می گوید: چه کسی به شما حق داده هوش هیجانی یا هوش تصویری کاندیدا را بسنجید؟!

اظهارات حسام الدین آشنا در بخش های نهایی با چاشنی توهین به کاندیداها نیز همراه می شود؛ او ظاهراً در قالب انتقاد از صداوسیما می گوید چرا صداوسیما نباید مجری ای داشته باشد که کاندیداها مثل سگ از او بترسند! بعد از تذکر یکی از حاضران در اطراف آشنا، او می گوید: نگفتم که سگ چه کسی است!

سخنان آشنا در ضرورت وجود چنین مجری ای که حضورش باید چنان ترسی در دل کاندیداها ایجاد کند در حالی است که چند دقیقه پیش از آن او اساساً هرگونه دخالت، حتی بسیار جزئی کل صداوسیما در مناظره ها را هم انکار کرده و گفته بود مناظره را  صداوسیما فقط باید پوشش دهد و نباید هیچ دخالتی در این زمینه انجام دهد.

منبع : فردا نیوز

واژه های کلیدی: وزارت اطلاعات | وزارت خارجه | حسن روحانی | دانشگاه | صداوسیما | رسانه ها | رسانه ای | ایرانیان | آمریکایی | دورهام | برنامه

سوابق+ حسام الدین آشنا کیست؟

سوابق+ حسام الدین آشنا کیست؟

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz